UFUK ÜNİVERSİTESİ | 2018 DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Renk seçin:


UFUK ÜNİVERSİTESİ

UFUK ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1999

Telefon: 0 312 284 77 77

Faks: 0 312 287 23 90

Internet: www.ufuk.edu.tr

Adres: Konya yolu No:2 06520 Balgat Ankara

Öğrenim Dili: İngilizce destekli Türkçe

Barınma: Yurdu bulunmuyor.

Burs: Yok

Genel Bilgi: Ufuk Üniversitesi Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı tarafından kuruldu. Üniversitenin açılmasındaki başlıca hedef, “Toplumumuzu öncelikle ilgilendiren kaza, felaket, bedensel ve ruhsal sorunlara karşı önleyici, koruyucu ve tedavi edici ilke ve yöntemleri saptamak, bu konularda halkımızı yönlendirecek sağlık, eğitim ve kamu hizmetlerinin bilincini, metodolojisini, diğer ülkeler, devlet kurumları ve bireyler arası ilişki ve davranışların yönlendirilmesi ve bu konularda yeterli ve yetkili elemanların yetiştirilmesi” olarak açıklanıyor.

Üniversitede her öğrencinin kendi alanındaki çalışmaları çağdaş düzeyde izleyebilmesini sağlamak ve her türlü yayını, çalışmayı ve internet ağından yararlanabilmesi için İngilizce dilini öğrenmesi öngörüldü. Öğrencilerin bir yıllık hazırlık sınıfından sonra kendi seçtiği dalda mesleki ek yabancı dil programları uygulanıyor.

Üniversitenin yurt dışındaki üniversitelerle işbirliği programları bulunuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: “Hedefimiz sizleri konuları ezberlemeden öğrenen, öğrendiklerini amaca uygun olarak yerinde kullanabilen ve aranan bireyler olarak yetiştirmektir. Bu nedenle öğrenci kontenjanlarımızın sınırlı düzeyde tutulmasına özen gösterilmiştir. Sizin başarınız bizim kıvancımızdır. Ufuklu olmayı hedef alan öğrencilerimizi karşılamasını heyecanını ve sevincini taşıyoruz”

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Misafir diyor ki:

    Ufuk Üniversitesi’nin logosu başta olmak üzere dijital ortamdaki tasarımları baştan aşağı yenilenmiştir. Yeni logoyu kullanıma geçirirseniz sevinirim. Teşekkürler. uubys.ufuk.edu.tr sitesine girerek oradaki logoyu farklı kaydet diyerek kaydedebilirsiniz. Ayrıca yurdu bulunmamaktadır yazıyor, ama var, incek kampüsü içinde Muhittin Ülker Yurdu bulunuyor.

Yorum Yaz


Yukarı Çık