2014 DGS Ek Yerleştirme | 2020 DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Renk seçin:


2014 DGS Ek Yerleştirme

2014 DGS Ek Yerleştirme

2014 DGS Ek Yerleştirme

2014 DGS sonuçları geçtiğimiz aylarda açıklandı ve kazanan öğrenciler okullarına kayıt yaptırdı. Kayıtların üzerinden 1 ay geçmişken ek yerleştirme hakkında herhangi bir bilgi verilmesi öğrencileri doğal olarak bir bekleyiş içine soktu. Bu konu hakkında gerek facebook gerekse sitemizden binlerce mesaj gelmiştir.

Herkesin merak ettiği soru şu:  Ek yerleştirme yapılacak mı?

ÖSYM şuana kadar herhangi bir açıklama yapmamıştır. Ancak geçtiğimiz senelere bakacak olursak ek yerleştirme tarihi 10-14 Ekim 2013 olarak verilmiştir. Bu sene içinde ek yerleştirme olması muhtemeldir. Ancak şunu unutmayalım ki ösym kılavuzunda şöyle bir metin yazmaktadır:

ÖSYM uygun gördüğü takdirde boş kontenjanlar için ek yerleştirme yapabilir.

Yani bu metinden anlaşıldığı gibi ek yerleştirme olabilir de olmayabilir de. Bu ÖSYM ‘ni verecek olacağı karardır.

Çok merak eden arkadaşlarımız için şöyle bir öngörüde bulunalım, kesin olmamak ile beraber; Önümüzde ki hafta eğer herhangi bi duyuru yapılmazsa ek yerleştirme için fazla umutlanmayın. Neden önümüzdeki hafta diyoruz? Çünkü bir çok okul derslere çoktan başladı ve vize haftalarına da az bir zaman kaldı. Bir şekilde ek yerleştirme olacaksa bunu yetiştirmek zorundalar. Tekrar belirtmekte yarar var. Bu sadece bir tahmindir. Olabilir de olmayabilir de.

Bizler sizlere en doğru şekilde hizmet etmek amacıyla tüm verilerimizi ve tecrübemizi sunmaya çalışıyoruz. Facebook, twitter ve dgsli.com‘dan en güncel bilgileri sizlere ulaştıracağımızdan şüpheniz olmasın. Herhangi bir duyuru yada bilgilendirme olduğunda anında sizlere ulaştıracağız. Bizi takip etmeye devam edin.

 

Forum sayfamızda bu konu hakkında görüşlerinizi ve tartışmalarınızı yapabilirsiniz. Tıklayınız.

 

 

*Bu yazının tüm hakları Dgsli.com’a aittir. “www.dgsli.com“ biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Ekrem diyor ki:

  Merhaba ben ek tercih yapmak istiyodum ama bi yandan da tutmazsa diye acikogretimden devam ediyim dedim ama ek tercihleri beklersem aof 17 ekim son aof basvuru yapdiktan sonra ek tercihler aciklanirsa basvuru yapabilirmiyim cok arada kaldim akil verin lutfen

  1. Admin Admin diyor ki:

   hem aöf hem örgünü aynı anda okuyabilirsiniz. aöf den başvurun siz. Ek yerleştirme olursa ve kazanırsanız ikisinide okursunuz aynı anda

 2. ekrem diyor ki:

  ama ben aof dgs ile geçmek istiyodum ek tercihler olmazsa diye açıktan dgs ile işletmeye tamamlamak istiyorum !

 3. Admin Admin diyor ki:

  tamam farketmez işte olmazsa devam edersiniz. Başrunuzu yapın

 4. Turgay diyor ki:

  Sözü fazla uzatmadan sormak istiyorum. Dgs Ek tercihler hâlâ başlamadığına göre yapılmayacak mı? Durum kritik. Eğitimimize devam etmek istiyoruz. E kaldığım memlekette de işimle ilgili mantıklı bir olanak yok. Halkla İLişkiler ve Tanıtım mezunuyum. Ağrılıyım. Burada bu alanda iş bulmak çok zor. Ki bir yıl beklemek, iyice sıkıcı. Beni umutlandıracak, genginiğimi yatıştıracak bir açıklama yapabilir misiniz?

Yorum Yaz


Yukarı Çık