2016 DGS Çıkacak Konuların Tamamı | 2020 DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Renk seçin:


2016 DGS Çıkacak Konuların Tamamı

2016 DGS Çıkacak Konuların Tamamı

DGS’de çıkacak konuları siz değerli DGS 2016 sayfası takipçileri için derledik. Bildiğiniz üzere DGS Matematik 1 ve Türkçe 1 konularından oluşuyor. Çok nadir olarak gördüğümüz konu değişimleri yaşanıyor. Bu ise sınav gidişatını pek etkilemiyor. Konuları aşağıda vereceğiz fakat öncesinde bir kaç husustan bahsetmek istiyoruz.

DGS’ye nasıl çalışmalıyım ?

DGS diğer sınavlara göre daha çok mantık ve yeteneğe dayalıdır. Yani formül veya bilginiz olmasa bile belirli bir net yapabilirsiniz. Bu durum önce ki yıllarda görünüyordu fakat artık sınavı biraz daha zor hale getirdiler. Bunun nedeni ise DGS’den geçişleri azaltarak mevcut bölümlerin tercihlerini almak.

Sınava çalışmanın temel yolu istikrardan geçer. Yani kendinize günlük çalışma saati ve hedef sorusu belirleyin. Sosyal ortamdan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Sınava 1 ay gibi bir süre kaldı ve bu süre oldukça az. Bu süreçte yapabildiğinizin en iyisini yapmalısınız. Konulara bakmadan önce 2016 DGS Kontenjanları konumuzu da inceleyebilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan sorumlu olduğunuz konuları listesiyle yazalım.

Matematik

Temel Kavramlar
Sayı Sistemleri
Bölünebilme Kuralları
Basit Eşitsizlikler
Mutlak Değer
Rasyonel Sayılar
Ondalık Sayılar
Köklü Sayılar
Üslü Sayılar
Oran – Orantı
Denklem Çözme – Özdeşlik
Çarpanlara Ayırma
Problemler
İşlem
Modüler Aritmetik
Geometri
Sayısal Mantık
Permütasyon – Kombinasyon
Olasılık
Doğrunun Analitiği
DGS Türkçe Konuları

Sözcükte Anlam
Anlatım Bozukluğu
Cümlede Anlam (Boşluk Tamamlama,Anlatım Bütünlüğü Bozan Cümleler,Kesin Çıkarılacak Yargı,Yer Değiştirme,Cümle Oluşturma,Cümle Genel)
Paragraf (Paragraf Genel, Çok Sorulu Parçalar)
Sözel Mantık
Sizlere daha yararlı olabilmemiz adına lütfen yazımızı aşağıdaki yıldızlardan oylayın. Yazıyı beğenip paylaşarak da bizlere destek verebilirsiniz. Umarız sınav istediğiniz şekilde geçer. Başarılar.

2016 DGS Çıkacak Konuların Tamamı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık