Anadolu Üniversitesinden Sınavsız Dikey Geçiş Olanağı! | 2020 DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Renk seçin:


Anadolu Üniversitesinden Sınavsız Dikey Geçiş Olanağı!

Anadolu Üniversitesinden Sınavsız Dikey Geçiş Olanağı!

Dikey Geçiş

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olan öğrenciler Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerine sınavsız* “Dikey Geçiş” kapsamında kayıt yaptırabilirler.

 

* Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine sınavsız Dikey Geçiş kapsamında kayıt için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girme şartı bulunmamaktadır.

 

Önlisans mezunları Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya 5. yarıyılına fark dersler alarak kayıt için başvurabilirler.

 

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki lisans bölümlerine Dikey Geçiş kapsamında kayıt yaptıracak adayların işlemleri“İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilecektir.

 

2014-2015 öğretim yılı için planlanan internet başvuru ve kayıt tarihleri aşağıda verilmiştir.

İnternet Başvuru Tarihi 29 Eylül – 17 Ekim 2014
AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi 29 Eylül – 17 Ekim 2014
AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi 16 – 17 Ekim 2014

 

Adaylar, http://kayit.anadolu.edu.tr internet başvuru sitesinin ana sayfasındaki “Dikey Geçiş” linkine tıklayarak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

 

2014-2015 Öğretim Yılında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki Lisans Bölümlerinin 5. Yarıyılına Doğrudan Başvuru Yapabilecek Önlisans Mezuniyet Alanlarının Listesi

 

2014-2015 Öğretim Yılında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki Lisans Bölümlerinin 5. Yarıyılına Fark Dersler* Alarak Başvuru Yapabilecek Önlisans Mezuniyet Alanlarının Listesi

 

*Alınacak fark derslerin listesi için buraya tıklayınız.

Anadolu Üniversitesinden Sınavsız Dikey Geçiş Olanağı! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. sidremunteha diyor ki:

    ILAHIYATA TC MUSLUMAN TURK DEVLETI SINIRLARI ICERISINDE BOYLE BIR HAKKIN TANINMAMASI KADAR YAZIK HAZİN BIR DURUM YOKSA DAHA ASIKAR OLUP DA ILAHIYATI UNIVERSITE PROGRAMLARINDAN TAMAMEN KALDIRILMASI DAHA VICDÂNİ OLUR YAZIKLAR OLSUN….!!!!!!!!!!!!

  2. cemal diyor ki:

    ben bu sene 3 dersden yarım donem uzattım ocak şubat gibi mezun olucam inşallah açık öğretime 2 . dönem kaydımı yaptırabilirmiyim acaba

Yorum Yaz


Yukarı Çık