Dikey Geçiş / Lisans Tamamlama Kapsamında Kayıt Yaptıranlar için Not Birleştirme Duyurusu | 2020 DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Renk seçin:


AÖF DGS DUYURUSU

AÖF DGS DUYURUSU

Dikey Geçiş / Lisans Tamamlama Kapsamında Kayıt Yaptıranlar için Not Birleştirme Duyurusu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 15/6. maddesinde; “Dikey geçiş/lisans tamamlama kapsamında kayıt yaptıran öğrencinin daha önceden almış ve başarmış olduğu ilk dört yarıyıldaki dersleri için MU harf notu verilir. Mezuniyet koşullarını sağlaması halinde öğrencinin Genel Not Ortalaması önlisans programından aldığı derslerin ortalaması ile lisans eğitimi sırasında aldığı dersler üzerinden hesaplanarak Not Durum Belgesinde gösterilir.” denilmektedir.

Yukarıda açıklanan Yönetmelik hükmü gereğince, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine Dikey Geçiş ya da Lisans Tamamlama kapsamında kayıt yaptırmış ve 2014-2015 Öğretim Yılı Güz Dönemi sonunda mezun olabilecek öğrencilerimizin önlisans mezuniyetine ait genel not ortalaması ile lisans not ortalamasının birleştirilmesi işlemi AÖF bürolarımızdan yapılacaktır.

Not birleştirme işleminin yapılmasını isteyen öğrencilerimizin önlisans mezuniyetine ait mühürlü ve ıslak imzalı Not Durum Belgesi (Transkript) ile 23 Ocak 2015 tarihine kadar AÖF Bürosuna başvurması gerekmektedir.

AÖF DGS DUYURUSU Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Onur diyor ki:

  Merhaba ben bu sene DGS ile 2. Ögretime gecis yaptim.. Bu dönem ki derslerimin hepsini verdim yüzdelik dilime girebilir miyi ? Yoksa DGS ile geldigim icin alinmayabilir miyim yüzdelik dilime..

  1. Admin Admin diyor ki:

   dgs ile gelmeniz bişeyi değiştirmez. ortalamanız ünüiversitenin belirlediği dilime girerse başvurabilirsiniz.

   1. Onur diyor ki:

    Ikinci dönem alttan dersim var bu engel olur mu peki ?

 2. gzem diyor ki:

  Dgs yerine sınavsız geciş hakkı varmış oöf dışında . bu doğru mu yoksa gelecek yıllarda mı uygulanacak

  1. Admin Admin diyor ki:

   resmi siteler dışında çıkan ahberlere itibar etmeyin. Ösym sitesni ve bizleri dgsli.org ve dgsli.com u takip edebilirsiniz

   1. Uğur diyor ki:

    Merhaba, Hocam Ben 2013-2014 yolında Aöf önlisantan DGS ile Ege Üniversitesini kazandım. Lisans notum önlisans notumdan baya bir yüksek. Eğer notlarım birleştirilirse Genel Not Ortalamam çok düşücek. Ege Üniversitesi bana yardımcı olmadı. Anadolu Üniversitesinin bu uygulaması bana umut oldu. Anlattım Anadolu Üniversitesinde İsteye bağlı diye. Onlarda bana Anadolu Üniversitesinin nasıl yaptığını öğren bizde sana yardımcı olalım dediler. Yani notlarımı birleştirme yaptırmamam için ne yapmalıyım. Anadolu Üniversitesi bunu nasıl başardı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Finaller öncesi moral olsun. İyi günler.

 3. Songul diyor ki:

  Mrb ben aöf 4.sinafim ayni zamanda önlisans mezunuym ingilizce we türk dili sinawindan bu yil muaf olabiliyor muyum?

Yorum Yaz


Yukarı Çık