DGS Ek Yerleştirme Tercih Tarihleri | 2020 DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Renk seçin:


DGS Ek Yerleştirme Tercih Tarihleri Belirlendi !

DGS Ek Yerleştirme Tercih Tarihleri Belirlendi !

ÖSYM Bugün yaptığı açıklama ek tercihleri duyurdu. İşte o açıklama;

DUYURU
(23 Ekim 2014)

2014 Dikey Geçiş Sınavı (DGS): Ek Yerleştirme Tercih İşlemleri

2014-DGS Ek Yerleştirme tercih işlemleri 24-31 Ekim 2014 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Adaylar tercihlerini, TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklardır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Ek yerleştirme için tercih ücreti 10,00 TL’dir. Ek yerleştirme için tercih yapmak isteyen adaylar tercih ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM tercih süresi içinde yatıracaklardır. Bankalardan tercih ücreti yatırılmamalıdır. Adaylar, tercih işlemlerini yapmadan önce tercih ücretini yatırmış olmalıdır.

2014-DGS Ek Yerleştirme ile ilgili tablolar ve diğer bilgilere aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Ek Yerleştirme için ayrıca bir kılavuz hazırlanmayacaktır. Adayların bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Adayların yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebilmeleri için bu programların koşullarını karşılamaları gerekir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. zeynep diyor ki:

  slm ben açıköğretimden dgs ile işletmeye geçtim, yalnız ek tercihlerde başvuru açılmış ek tercihlere başvuru yapabilirmiyim.yada ikisini ayna anda okuyabilirmiyim. yardımcı olursanız sevinirim

  1. Admin Admin diyor ki:

   elbette başvuru yapıp okuyabilirsiniz.

 2. erhan diyor ki:

  merhabalar bu 10 tl ödemek için illa ki kredi kartımız yada banka kartımızın olması şart mı ? neden bankamatikden ödeyemiyoruz. Ben ve ailem kredi kartı kullanmıyoruz

  1. Admin Admin diyor ki:

   ösym böyle bi uygulama yapmış malesef. Arayıp ödeme ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 3. murat diyor ki:

  ek tercihleri nasıl yapacaz? öss de ki gibi puanımızın o bölümdeki yere eşit ve üstünde mi olması gerekiyor. yoksa istediğimiz gibi yapabilir miyiz ?

 4. bilal diyor ki:

  merhaba ben istanbul gelişim üni lojistik bölümünü tercihlere yazdım. sonuçlar açıklanmadan önce kaç tane dersten muaf olabileceğimi yada kaçıncı sınıftan başlayabilceğimi okuldan öğrenme şansım var mı acaba ?

 5. zeynep diyor ki:

  10 tl bankadan yatıramıyormuyuz kartımız yok

Yorum Yaz


Yukarı Çık