Kaçıncı Sınıftan Başlarım ? | 2020 DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Renk seçin:


Kaçıncı Sınıftan Başlarım ?

Kaçıncı Sınıftan Başlarım ?

Kaçıncı Sınıftan Başlarım ?

 

İntibak uygulamasının kalkması ile bir çok üniversite yeni yönetmeliği kendine göre uygulamaktadır. Örnek olarak verecek olursak inşaat bölümünden mezun olanların seçebildiği, KTÜ İnşaat Mühendisliği öğrencileri ingilizce hazırlık sınıfından başlatıp, normal öğrenim süresini 4 yıl olarak uygulumalarına karşın, aynı üniversite Mimarlık bölümünü 2. sınıftan başlatıyor. Her üniversitenin bu gibi kendi içlerinde dahi farklılıklar olması ngibi bir çok üniversitede farklı uygulamalara gitmektedir. Bu karmaşıklığı ortadan kaldırmak için kazanan arkadaşlarımızda yani sizlerden gelen bilgileri tek bir yerde toplayarak herkesin faydalanmasını amaçladık. Kendi okulunuzda sizi kaçıncı  sınıftan başlattılarsa buraya tıklayarak forum sayfamıza yazabilir yada forumu inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Kaçıncı Sınıftan Başlarım ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. naci diyor ki:

  Denk olan derslerden muaf olursunuz , geriye kaç ders kalırsa ona göre okursunuz.2012 Cbü Pazarlama mezun oldum aynı üniversite 2012 işletmeye geçtim 2. sınıftan başladım.Muaf dersler düşüldükten sonra 44 almam gereken ders kalmıştı.2013te girip 3ten başlayanlar da vardı.

 2. sümeyye diyor ki:

  bingöl üniwerstesi kaçıncı sınıftan başlıyor

  1. Admin Admin diyor ki:

   bölüme göre değişilik göstermekte, ayrıca muaf alacağınız ders sayısınada bağlı. Forum sayfasını ziyaret etmenizi öneririm.

 3. emre diyor ki:

  Dgs ile sdü iş Sağlığı ve Güvenliği bölümünden cumhuriyet üniversitesi sosyal hizmet bölümünü kazandım kayda gittiğimde 3.sınıftan başlıyıcağımı söylediler sistemde de kontrol ettim 3.sınıf yazdığını görünce harç ücretini yatırdım ama sonra ders saydırmaya gidince 1.sınıftan başlıyıcaksın dediler ve bende kaydımı sildirdim bence dgs yapmadan önce 2 kez düşünün

Yorum Yaz


Yukarı Çık