Tercihlerle İlgili Yapılan Görüşme | 2020 DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Renk seçin:


Tercihlerle İlgili Yapılan Görüşme

Tercihlerle İlgili Yapılan Görüşme

Sizden gelen yoğun mesajlar üzerine bugün yine Ösym’den bir yetkili ile görüştük. Görüşmenin detaylarına geçmeden önce sizden bazı isteklerimiz var. Öncelikle araştırmayı ve okumayı biraz sevmemiz lazım. Üniversite öğrencisin niteliklerinin arasında farkındalık bilincinin açık ve araştırmacı bir tutum içinde olması gerekmektedir. Biz neredeyse her gün tercihlerin başlamadığı ile ilgili duyuruyu yapıyoruz. Ama önceki paylaşımlarımızı okumadan, dikkat etmeden hâla “Tercihler başladı mı?” gibisinden, kasıtlı sorulmuş gibi sorular geliyor. Sizi anlıyoruz, ancak biz sizler için elimizden geldiğince çabalıyoruz. Herhangi bir kurum yada kuruluş ile alakamız yok. Sadece gönüllü olarak sizlere hizmet veriyoruz. Sizden sadece duyurularımızı takip etmenizi istiyoruz. Lütfen bu konuya hassasiyet gösterelim. Sayfada öncesinde de ne paylaşılmış ne,  gibi bilgiler yayınlanmış lütfen okuyalım.

Konuşmanın detaylarına geçersek, öncelikle sürekli aradığımızda herhangi bir gelişme yok gibi bir cevap alıyorduk. Bizde yetkili bir büyüğümüze ulaştık ve tercihlerin başlamasının neden bu kadar uzun sürdüğünü ve bu konu hakkında ki sizlerin rahatsızlıklarınızı ilettik. Aldığımız cevap şu şekilde oldu:

‘Öğrencilerimizi anlıyoruz. Bir an önce tercih yapıp kazandıkları okullara gitmek istiyorlar. Ancak sürenin uzaması herhangi bir hataya yer vermemek için yapılan çalışma nedeniyledir. Bazı üniversiteler, kontenjanlarını yeniden revize ettikleri için bu işlem zaman aldı. Tüm bilgilerin doğru bir şekilde bir arada toplanıp, tercih işlemlerinde hata yaşanmaması için hassasiyet gösteriliyor. Öğrencilerimizin hiç bir mağduriyeti söz konusu olmayacaktır. Tercih işlemlerinde yeteri kadar süre verilecektir. Bu konuda sizlerden biraz sabır istiyoruz. İşlemler tamamlandıktan sonra ki en kısa sürede gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Sorumlu davrandığınız için sizede teşekkür ederiz.’

Açıklama bu şekilde oldu. Sizlere bu açıklamayı Dgsli.com aracıyla ulaştırmamızı isteyip, teşekkürlerini ilettiler.

Bizlerde sizin gibi bu sürenin uzamasından rahatsızlık duyuyoruz. Ancak hatalı bilgiler doğrultusunda yapılacak tercih işlemlerine yerine, biraz bekleyip doğru ve hatasız bir tercih süreci geçirmenizi tercih ederiz. Açıklamalardan anlaşılacağı gibi tercih işlemlerinin kısa sürede başlayacaktır. Sizin şu aşamada yapmanız gereken sakin kafayla gideceğiniz şehirleri, üniversiteleri araştırmaktır. Sizin için hazırlanan tercih işlemlerinde sizlere yardımcı olacak rehberlik yazılarını okuyarak bilgi edinebilirsiniz. Tercih işlemi başladığında Ösym sitesinden, www.dgsli.com ve facebook.com/dikeygecissinavi adresimizden duyurulacaktır. Bizi ve duyurularımızı takip ediniz. Güzel bir tercih dönemi geçirmenizi temenni ediyoruz.

Gerekli linkler:

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. onur diyor ki:

  bu sorumluluğu gösterip yetkililerle konuşup bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.

 2. Celal32 diyor ki:

  İyi gunler.3 yildir Dgs ye, 2 yildir lys ye hukuk fakuktesini kazanmak icin giriyorum.Lys de yerlesemedim.Ek tercih belki olabilir.246 puanim var.Dgs den 223 puan aldim.Gecen seneki en az taban puan 239.Bakalim hayirlisi.Saygilarimla..

 3. hafızhanım diyor ki:

  arkadaslar puanım 256.70 falan ılahıyat lısans tamamlama ıcın tercıh fıkrı olan varmı yardımcı olursanız sevınırım

 4. hafızhanım diyor ki:

  a cevap beklıyorum
  rkadaslar puanım 256.70 falan ılahıyat lısans tamamlama ıcın tercıh fıkrı olan varmı yardımcı olursanız sevınırım

Yorum Yaz


Yukarı Çık