ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ | 2020 DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Renk seçin:


ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ

ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 11 Temmuz 1992

Telefon: 372-257 4010

Faks: 372-257 5078

Internet: www.karaelmas.edu.tr

Adres: www.karaelmas.edu.tr

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Üniversite Zonguldak ? İstanbul karayolu üzerine kurulu.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 7 fakülte, 2 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü bulunuyor.

Beslenme: Merkez kampüste 1 500 öğrenciye yemek hizmeti verebilecek yemekhane mevcut.

Teknoloji: Bilgi ? işlem Merkezi 8 elemanıyla üniversite ile ilgili otomasyon işlemini sürdürüyor.

Sağlık hizmetleri: Mediko ? Sosyal Merkezi?nde 1 pratisyen, 1 diyetisyen, 1 eczacı ve 1 hemşire görev yapıyor.

Barınma: Merkez Kampusta eğitim gören öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurt binalarında, diğer birimlerde ise ilgili kampüslerde bulunan öğrenci yurtlarında barınabiliyor. Ayrıca Alaplı MYO öğrenim gören öğrenciler üniversitenin Alaplı’da bulunan yurtlarında kalıyor.

Burs: Üniversitede öğrenim gören ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere burs veya kredi veren bazı kamu kurum ve kuruluşlar bulunuyor.

Genel Bilgi: Üniversite Zonguldak ili ve çevre ilçeleri ile Bartın ve Karabük ilinde 8 fakülte, bir yüksekokul, 3 enstitü ve 8 meslek yüksek okulundan oluşan toplam 20 yükseköğretim kurumu ile 6 ayrı kampusde eğitim öğretimi sürdürüyor.

Fakülte ve yüksekokullar kendi bilgisayar laboratuvarlarını hazırladıklarından öğrenciler de kendi fakültelerindeki bilgisayar ve internet hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Öğrenci notları öğretim elemanları tarafından network ortamında işleniyor. Öğrenciler her dönem başındaki ders alma işlemlerini bilgisayar ortamında yerine getiriyor.

Öğrencilerin ders dışı zamanlarını değerlendirmek amacıyla istedikleri ve yetenekleri doğrultusunda sosyal, kültürel, sportif faaliyetler düzenleniyor. Öğrenciler kayıt yaptırırken doldurdukları form ile katılmak istedikleri etkinlikleri belirtirken, üniversitede değerlendirmeleri bu yönde yapıyor. Her yıl mayıs- haziran ayında öğrencilerin düzenlediği Üniversite Kültür Şenliği yapılmakta ve bu şenlik çerçevesinde spor müsabakaları, briç ve satranç turnuvaları, tiyatro eserleri, resim, fotoğraf ve diğer kursların eserleri sergilenmekte. Öğrencilere ayrıca ücretsiz olarak resim, ud, org, gitar, halk oyunları, Türk sanat müziği, gençlik korosu kursları veriliyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık