Zorlu Bir Senenin Ardından | 2020 DGS | Dikey Geçiş Sınavı | DGS Puan Hesaplama | DGS Tercih Robotu

Renk seçin:


Zorlu Bir Senenin Ardından….

Zorlu Bir Senenin Ardından….

Arkadaşlar merhaba,
Yoğun bir senenin ardından dün açıklanan sonuçlarla bazı arkadaşlarımız sevindi bazıları ise üzüldü.

Öncellikle kazanan arkadaşlarımızı gönülden tebrik ediyoruz. Uğraşıp emeklerinin karşılığını aldıkları umuyoruz. Bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılı olacaklarını inanıyoruz. Çünkü DGSli öğrenciler bazı zorlukların farkına varıp lisans eğitimine başladığı için Lys’li öğrencilere göre bölümlerinin kıymeti daha iyi biliyorlar :)

Kazanamayan arkadaşlarımız; burada söyleyeceğimiz şeyler asla sizleri avutmak için söylenecek sözler değildir. Belli bir tecrübe ve birikime dayanarak söylüyorum. Geçmiş senelerde hedeflediği üniversiteyi kazanamayanlar, pes etmeyerek doğru bir çalışma ile hedeflediği üniversitelerden daha iyi üniversiteleri kazanmışlardır. Hatta derece yapanlar olmuştur. Bunların örneği çoktur. Sitemizde ve sayfamızda başarı öyküleri var açıp okuyun lütfen. Sizden tek isteğimiz asla pes etmeyin. Hiç birşey bitmedi , yada dünyanın sonu olmadı bu sonuçlar. Moraliniz elbet bozulabilir. Önemli olan bunu çabuk atlatmak ve bir an önce 2015 DGS için kendiinize hedef koymak yapacağınız en doğru şey olur. Bizlerde bu yolda önceki senelerde olduğumuz gibi sizlere gereken desteği vereceğimizden şüpheniz olmasın.Kaldı ki bir çok arkadaşımızın ek tercihler için şansı devam etmektedir. Onun için umudunuzu asla yitirmeyin.

Bize gelecek olursak… :)
Bizim içinde ilginç bir sene oldu. 2010 yılında Facebook’tan başlattığımız bu yardımlaşmayı, sizlerden gelen isteklere daha fazla dayanamayıp www.Dgsli.com sitesini açarak farklı bir boyut kazandırdık. Amacımız her zaman DGSli arkadaşlarımıza yardımcı olmak, onların sorunları ile ilgilenmek, zaten üvey evlat muamelesi gören DGSlilerin sesini duyurabilmek olmuştur. Biz bu işten hiç bir kazanç elde etmiyoruz. Üstüne üstlük cebimizden vererek sizlere bu yayınları iletiyoruz. Hiç bir dershane yada kurum ile bağlantımız yoktur. Bizlerde sizler gibi DGSli öğrenci ve eğitimcilerden oluşmaktayız. Sayfayı açma amacımda sorduğum sorulara cevap alamamaktan dolayıdır. Bunuda açıklayalım burdan :) Bu işi neden karşılıksız yapıyor sunuz? diye soran arkadaşlarımız olabilir. Yardım etmekten mutlu oluyoruz, sadece allah razı olsun deyip teşekkür etmeniz bile bizim için bir mutluluk kaynağıdır. Biz bunlarla mutlu olan bir ekibiz. Sizin geçtiğiniz yollardan bizde geçtiğimiz için sizleri anlıyoruz. Kırdığımız, bize gönül koyan, sorularına cevap alamayan arkadaşlardan özür diliyoruz. Günde 500 civarı soru geliyor. Bu yüzden hepsine yetişmemiz mümkün olmuyor. Ve sitemizinde ilk yılı olması sebebiyle aksaklıklar olabiliyor. Bizi hoş göreceğinizi umuyoruz.

Bu arada ek tercihler, kyk yurt,kredi sıkıntısı ve kayıt işlemleri ile ilgili bilgileri www.dgsli.com’dan ve burdan yapacağımız duyurularla sizlere ulaştıracağız. Bilginiz olsun. Kendinize iyi bakın arkadaşlar. Şimdi biraz rahat nefes alma vakti ;)

 

Yardımcı olacak linkler:

Sonucunuzu öğrenmek için:
https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1678

DGS 2014 İstatistikleri:
http://www.dgsli.com/dgshaber/dgs-2014-istatistikleri.html

Kayıt İçin Hangi Belgeler Gerekli?
http://www.dgsli.com/genel/kayit-icin-hangi-belgeler-gerekli.html

Şartlı Kayıt Şartları:
http://www.dgsli.com/dgshaber/dgs-2014-sartli-kayit.html

Gideceğiniz Üniversite Tanıtımı:
http://www.dgsli.com/category/universite-tanitimlari

DGS 2014’ü Kazananların Sıralama ve Puanlarını yazmak için başlatılan konu:
http://www.dgsli.com/forum/viewtopic.php?f=55&t=404&p=736#p736

Üniversiteler, Yurt, Kalacak Yer Hakkında Bilgi Paylaşımı:
http://www.dgsli.com/forum/viewforum.php?f=28

KYK Burs/ Kredi, Yurt Haksızlığı İçin Başlatılan Kampanya:
http://chn.ge/1qNToix

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık